www.fotoapalucha.cz www.fotoapalucha.cz

Aktuálně

20.9.2017 - doplnili jsme letošní vývoj situace.

1.1.2017 - aktualizace stavu.

15.6.2016 - dočkali jsme se - zítra vyrážíme směr Třeboňsko!

22.2.2016 - první informace o Apaluše 2016 jsou zde.

21.6.2015 - přidali jsme letošní dvě trasy - zbytek se budeme snažit zaktualizovat co nejdříve.

31.7.2014 - konečně aktualizace a několik informací zpětně.

9.6.2013 - info o poslední expedici již brzy!

12.2.2012 - nové info ohledně letošní expedice - jedeme do Podyjí!

16.1.2012 - krátká reportáž z lednové návštěvy Plzně.

17.4.2011 - doplněny další detaily ohledně letošní expedice.

13.2.2011 - je rozhodnuto, letos navštívíme oblast Křivoklátska - přinášíme horké info.

28.10.2010 - první plány ohledně Apaluchy 2011 jsou tu.

18.7.2010 - doplněny trasy a info o letošních trasách.

21.3.2010 - máme první návrhy tras a vybrané ubytování pro letošní expedici.

6.2.2010 - můžeme prozradit, že další expedice nás zavede do oblasti Krušných hor, doplněno první info.

28.5.2009 - doplněny trasy letošní expedice.

17.10.2008 - nikdy není dostatečně brzo. A proto už teď plánujeme expedici 2009.

11.4.2008 - doplněny podrobnosti o letošní expedici.

19.10.2007 - rozhodnuto o místě konání Apaluchy 2008.

4.8.2007 - doplněny mapky a popisy tras z Pálavy.

18.1.2007 - po dlouhé době je tu zase aktualizace. V letošním roce naše objektivy důkladně prozkoumají Pálavské vrchy. Momentálně probíhá výběr ubytování.

31.7.2006 - první nástin plánů pro rok 2007 je tady.

21.3.2006 - dnes byla konečně upřesněna trasa č.3 a zamluveno ubytování. Pan Uhlíř a jeho vyhlášená husa se na nás už moc těší.

15.2.2006 - první návrh tras pro Jizerky je na světě.

13.1.2006 - rozhodnuto o místu konání letošní expedice. Sláva!

Apalucha 2017

Červenec 2017

První meeting po letošní Apaluše i KinderApaluše máme za sebou. Sešli jsme se opět v teplickém pivovaru Monopol, v sestavě jako v Jeseníkách, i když na etapy. Petr se nás snažil přesvědčovat o příští expedici, resp. jejím absolvování na hausbótu na Dyji. Bohužel to je jen jeho přání a žádné konkrétní informace nám zatím nepřinesl, proto je pravděpodobnost příští expedice na lodi zatím dost malá.

Větší novinkou byla ukázka testu nových stránek, které připravuje Zbyněk. Jelikož doba pokročila, měly by naše stránky již být optimalizované i pro mobilní zařízení. Také celý koncept se trochu přemění, hlavně bychom rádi ukázali více fotek z našich expedic. Vypadá to slibně a jsme zvědaví, kdy ho budeme moci představit. Zbyněk také přislíbil, že se pokusí dát dohromady chybějící deníčky z let 2016 a 2015. Snažil se proto zjišťovat u přítomných informace, kterými si už nebyl jistý, avšak jak záhy zjistil, paměť ostatních je vytížena a přetížena mnohem více než jeho a tak nezbývá než mu držet palce a doufat, že se dočkáme.

Prioritou teď ale bude spuštění fotosoutěže, kterou bychom rádi odstartovali co nejdříve - nejspíše začátkem srpna. Bohužel jsme ale nedostali soutěžní fotky od Chlůdi, který se přiznal, že pro letošek nemá vhodné kandidáty do všech témat a že to tedy vzdává. Shodli jsme se, že se jedná o nepříjemný precedens, ale nedá se nic dělat. Novinkou by také mělo být hodnocení, které tentokrát neumožní dávat stejně bodů více fotkám v jedné kategorii - čili bude nutné fotkám udělit pořadí v každé kategorii.

Květen 2017

Po delší přestávce jsme se sešli k probrání posledních detailů před expedicí do Jeseníků, tentokrát v hospůdce Ossegg, kde vaří stejnojmené pivo. Květnové počasí konečně přineslo i teplé dny a tak jsme mohli sedět venku, v areálu oseckého kláštera a ochutnávat zdejší dobré pivo. Naší tradičně slabou účast vyvažoval spřízněný host, Pavel Wieden, který se právě vzpamatovával po odchodu ze své kapely. Nabídli jsme mu proto jako útěchu, aby jel s námi do Jeseníků, z čehož měl velkou radost. Nakonec však jeho nadšení přebil pohled do diáře a zjištění, že v daném termínu má audity, u kterých musí být.

Stihli jsme tedy společně s ním alespoň první nástřely témat, které bývají po množství zkonzumovaných piv často dost podivné. Není to ale naštěstí finální výběr. Bohužel nám Jirka také oznámil, že nebude možné na letošní expedici jet strýcovo dodávkou a aby špatných zpráv nebylo málo, letošní expedici musel vypustit Miklís. Definitvně jsme si ale odsouhlasili, že letošní ročník bude skutečně přelomový, neboť nebudeme mít stálou základnu, nýbrž, že absolvujeme hřebenovou túru s plnou výbavou na zádech. Petr sice silně protestoval, ale byl v menšině (sám) a nakonec musel souhlasit. Základní body jsme tedy stihli pohodlně probrat, než nás vyhnal silný vítr a přicházející bouře. Moc se těšíme do Jeseníků!

31.12.2016 jsme uskutečnili tradiční výstup na nejvyšší horu Českého středohoří, Milešovku. Letos počasí připravilo nádhernou podívanou a ani uzavřená hospůdka na vrcholu (zavední EET) nám zážitek nezkazila.

Prosinec 2016

Poslední meeting roku 2016 se uskutečnil v hospůdce U veslýho mandlu v Teplicích, bohužel jen za účasti 4 skalních členů. Docházku bychom měli zlepšit. Proběhlo vyhodnocení (letos snad nejpozději v historii) a začaly se objevovat první plány k dalšímu ročníku - termíny hlavní Apaluchy i KinderApaluchy a také první návrhy lokalit. Shodli jsme se, že by to opět měly být hory. Rádi bychom taktéž obnovili tradici deníčků, avšak po diskusi o vytíženosti Chlůdi bude možná nutné předat funkci kronikáře někomu jinému:)

Apalucha 2016 - Třeboňsko

Červen 2016

I když v našem původním hlasování zvítězily Hostýnské vrchy, po rekapitulaci a snahách najít ubytování a trasy hodné naší skupiny jsme nakonec zvolili jako finální destinaci pro letošní rok Třeboňsko. Vše je již zařízeno a připraveno a my se proto již těšíme do kraje rybníků. Konkurence bude letos velká, jelikož nakonec jede téměř plná sestava, když se neúčastní pouze Jarda.

Únor 2016

Po několika měsících se členové Apaluchy opět sešli k projednání důležitých věcí, které se každý rok naší expedice týkají. V teplickém pivovaru Monopol, v sestavě 6 přítomných, 2 telefonicky spojených a 1 nedosažitelného, jsme vybrali termín i místo, kam se letos vydáme.

Jako vždy výběru předcházely vášnivé diskuze a nejroztodivnější návrhy míst a po sofistikovaném hlasování (hlas člena ovlivňuje počet absolvovaných expedic) zvítězil ne až tolik známý kout naší vlasti - Hostýnksé vrchy. Zajímavostí je, že k výběru letošních tras se přihlásil Pavel, jehož rozhodnutí zřejmě ovlivnil počet vypitých Karlíků. Mimoto jsme vybrali i termín a místo pro naše juniory a nechybělo ani velkolepé vyhlášení naší fotosoutěže, které Jiří dokončoval na poslední chvíli ještě u piva.

Apalucha 2015 - Prachaticko

Červen 2015

Dvanáctá expedice nás zavedla opět na Šumavu a zde jsou k vidění trasy s podrobnou statistikou.

Z Božího Daru přes Klínovec a Jáchymov

Trasa č. 1 - Z Volar na Stožeckou skálu

Volary - Brixův dvůr - Pod Lískovým vrchem - Dobrá - Stožecká luka - Stožec - Pod Stožeckou kaplí - Stožecká skála - U Mrtvého luhu - Dobrá na Šumavě (ŽST)

Délka trasy: cca 26 km

Přes Božídarské rašeliniště do Abertam

Trasa č. 2 - Z Nové Pece Medvědí stezkou na Plechý

Nová Pec - Ovesná (ŽST) - Jelení jezírko - Jelení vrchy - Tunel - horní portál - Hučina - Plešné jezero - Plechý - Pod kammeným mořem - Jezerní stezka - u Říjiště - Raškov - Nová Pec

Délka trasy: cca 30 km

???

Trasa č. 3 - ???

- - -

Délka trasy: cca ? km

???

Trasa č. 4 - ???

- - -

Délka trasy: cca ? km

Apalucha 2014 - Orlické hory

Bude doplněno... (no možná spíš už nebude...)

Apalucha 2013 - Krkonoše

Červen 2013

Na destátou expedici jsme vyrazili opět do Krkonoš, tetokrát však do Špindlu. Trasy a deníček se brzy objeví a pokusíme se doplnit i chybějící z minulých let :)

Apalucha 2012 - Podyjí

Únor 2012

Letos až v únoru, na posledním mítinku konaném v hospůdce U Palmy v Teplicích, jsme si odhlasovali, kam že to letos pojedeme objevovat krásy naší vlasti. V hlasování nakonec zvítězila oblast Podyjí (termín 20. - 24. 6). Současně s tím padaly první návrhy tras a zejména pak místa našeho ubytování (nejspíš Znojmo nebo nejbližší okolí). Podrobnosti budou probrány na příštím našem setkání. Za zmínku už stojí jen účast Tomáše, který si odskočil z Číny, kde je na nějaký čas pracovně, a letošní expedice se tudíž na 99,9% nezúčastní.

Apalucha - Výlet do Plzně...

Na posledním prosincovém mítinku bylo naplánováno a odsouhlaseno, že víkend 14. - 15. ledna proběhne konečně již dávno chystaný výlet do západočeské metropole, do Plzně za Miklísem (první návrhy padly již v roce 2008). Věřte tomu nebo ne, ale tento plán se nakonec skutečně podařilo uskutečnit. Několik našich členů zde strávilo studentská léta, a proto se obzvláště těšili. Jak už to ale u nás bývá, účast nakonec nebyla 100%, můžeme však hrdě říct, že i s Miklísem nadpoloviční. Hned z kraje nutno poznamenat, že Miklís nám připravil nabitý a pestrý program hodný našeho turistického spolku.

Prvním bodem byl tradiční novoroční výstup na Radyni - zříceninu s hezkým výhledem nedaleko Plzně (cca 6km trasa vedla z Černic na Radyni a poté do Starého Plzence). Této akce se účastní celkem početná parta lidí a nám bylo potěšením, že jsme ji mohli absolvovat s nimi. Podmínkou je dostatečná zásoba alkoholických nápojů, jelikož pravidla tohoto pochodu jsou neúprosná - pije se na každé křižovatce (křižovatkou rozuměj např. i křížení lesních cest). Netřeba dodávat, že do cíle dojde minimálně s dobrou náladou každý.

Po krátkém zotavení v hospůdce ve Starém Plzenci jsme se přesunuli busem do Olympia centra Plzeň a dále jsme měli pokračovat do Božkova na křest videoklipu skupiny Drtimosaz, na jehož výrobě se Miklís podílel. Věříc Miklísovi, že je to kousek, jsme se do Božkova vydali po svých. Nejprve po chodníku, později polní cestou, v promočeném poli a chvíli to dokonce vypadalo, že bude nutné se brodit. Vzhledem k situaci a především nedostatku času, byl Miklís na posledním kilometru nucen zajistit odvoz, abychom na tu slávu dorazili včas. V útulné hospůdce čtvrté cenové skupiny, kde byl kouř tak hustý, že by se dal krájet, bylo již vše připraveno a krátce po našem příchodu začalo promítání. Nejprve přišly na řadu starší kousky pro navodění atmosféry, až potom zlatý hřeb. "Miklísův" klip byl promítán celkem 3x a sklidil mohutný aplaus a uznání všech přítomných fanoušků.

Poté jsme již měli zcela volný program. Chtěli jsme se převléknout, odložit batohy a fotovýbavu a vyrazit konečně do centra. Zbytečnost pro Petra, který zůstal v centru rovnou a nemínil marnit čas cestou domů k Miklísovi. Když jsme se s ním někdy po deváté hodině v centru znovu setkali, byl již notně společensky unaven. Po výborné večeři zapité jak jinak než plzeňským pivem v restauraci "U Švejka" se únava začala projevovat i u Miklíse, a proto společně s Petrem vzdali návštěvu vyhlášeného nočního podniku. Po několika posledních drincích jsme se v noci všichni nakvartýrovali k Miklísovi, přičemž rozdělení proběhlo tradičně na chrápající/nechrápající (resp. Zbyněk a zbytek).

Ráno nás čekala výtečná a bohatá snídaně, kterou však po předchozím náročném dni nebyli všichni s to pozřít. Nezbývalo se rozloučit a vydat zpět do svých domovů. Je pozitivní, že se členové Apaluchy ukázali jako akceschopní a doufejme, že podobných výletů přibude.

Apalucha 2011 - Křivoklátsko

Duben 2011

Konečně máme vybráno ubytování, a to přímo v srdci naší oblasti - v Křivoklátu (dokonce s výhledem na hrad). Nyní se ladí složení témat a design triček pro letošní expedici. Posledním bodem bude vybrat ty nejlepší trasy, což si necháme na poslední plánovaný mítink před odjezdem. Už se všichni začínáme těšit.

Únor 2011

V pátek 11.2. se sešla lehce nadpoloviční většina členů v teplické hospůdce Stodola. Probrali jsme spoustu věcí a dá se říci, s pozitivním výsledkem. Hlavně máme konečně jasno, kterou oblast naší vlasti letos prozkoumáme. Po napínavém hlasování, které těsně rozhodlo až telefonické spojení s nedorazivšími členy, jsme zvolili oblast Křivoklátska. Díky Petrovi, který prozíravě přinesl i mapu právě Křivoklátska, jsme mohli ihned vytipovat zajímavá místa, ze kterých budeme vybírat trasy.

Mimo toto nejzásadnější rozhodnutí, jsme již navrhovali i první témata (a že některá byla vskutku zajímavá), hlasování o jejich konečné podobě proběhne co nejdříve. Dále konečně plánujeme také KinderApaluchu s našimi potomky a stačili jsme i probrat návrat k našim pravidelným měsíčním fotosoutěžím. Po vášnivé diskuzi jsme se všichni shodli, že bychom podobnou aktivitu rádi uvítali, avšak nejspíš periodikum protáhneme na 2-3 měsíce. Nutné je také promyslet způsob hlasování, který bychom rádi udělali on-line na našich stránkách.

Říjen 2010

Budou to vůbec hory? Po posledním mítingu, který se konal v teplické restauraci u Veselýho mandlu, padaly první návrhy míst, která bychom mohli příští rok navštívit. Otázka zní, jestli budeme dále pokračovat v naší tradici, neboť zejména členové se starším datem narození už hůře snáší vysokohorské túry :-) Mimo zcela zcestného návrhu jako Praha - centrum, proto zazněly i rovinatější oblasti např. Podyjí či Českomoravská vrchovina. Nicméně zatím není nic rozhodnuto a věříme, že příští rok opět zabrousíme do nějakých našich hor. Termín příštího ročníku byl odsouhlasen klasicky na 15. - 19. června.

Apalucha 2010 - Krušné hory

Červenec 2010

Jsme zpět z Krušných hor a v letošních trasách jsou nakonec drobné změny. Trasu č. 1 jsme pěšky neabsolvovali celou, ale pouze do Jáchymova a trasa č. 2 musela být kvůli nepřízni počsí zcela zrušena (podrobnosti se dočtete v deníčku).

Květen 2010

Takhle by měly vypadat trasy připravené na letošek:

Z Božího Daru přes Klínovec a Jáchymov

Trasa č. 1 - Z Božího Daru přes Klínovec a Jáchymov

(okruh) Boží Dar - Klínovec (1244 m) - Nad Suchou - Jáchymov, lázně - Jáchymov, radnice - Boží Dar

Délka trasy: cca 17 km

Přes Božídarské rašeliniště do Abertam

Trasa č. 2 - Přes Božídarské rašeliniště do Abertam

Boží Dar - Božídarské rašeliniště - Božídarský Špičák (1115 m) - Pod Špičákem - Mrtvý rybník - Hřebečná - Abertamy

Délka trasy: cca 13,5 km

Blatenský příkop

Trasa č. 3 - Blatenský příkop

Boží Dar - rozcestí NS - Ryžovna - Blatenský vrch - Vlčí jámy - Horní Blatná, náměstí

Délka trasy: cca 14 km

Na poslední den výpravy máme v plánu podívat se do Kadaně.

Únor 2010

Dne 29.1.2010 proběhl mítink s mizernou účastí členů v teplické hospůdce Pod lampou, kde byly probrány první návrhy letošních tras a plánů.

Letos jsme v hlasování zvolili oblast Krušných hor - západ, mimojiné byly mezi horkými favority Jeseníky, České Švýcarsko či Třeboňsko. Termín letošní expedice by měl být 16. - 20. června. Mezi prvními nástřely tras nesměla chybět cesta přes Klínovec, možná navštívíme také německé městečko Oberwiesenthal a cestou zpět bychom se rádi podívali do okolí Kadaně. O dalších podrobnostech budeme informovat pravděpodobně po dalším mítinku, který je předbězně naplánován na březen.

Apalucha 2009 - Lužické hory

Květen 2009

Takhle budou s největší pravděpodobností vypadat letošní trasy. Zdar lužickým vrškům a kilometrům!

Okolí Jiřetína pod Jedlovou

Trasa č. 1 - Okolí Jiřetína pod Jedlovou

(okruh) Jiřetín p. Jedlovou - Křížová hora - U sjezdovky - Jedlová (774 m) - U Ranče - Tolštejn - Jiřetín p. Jedlovou

Délka trasy: cca 8,5 km

Dobytí nejvyšší hory Lužických hor - Luže

Trasa č. 2 - Dobytí nejvyšší hory Lužických hor - Luže

(okruh) Stožecké sedlo - Pětikostelní kámen - Pod Ptačincem - Luž (792 m) - Chata Luž - U Jána - Stožecké sedlo

Délka trasy: cca 12,5 km

Novoborsko s odbočkou na Klíč

Trasa č. 3 - Novoborsko s odbočkou na Klíč

(okruh) Svor - Klíč (759 m) - Nový Bor - Lesní hřbitov - Havraní skály - Panenské skály - Údolí samoty - Svor

Délka trasy: cca 17 km

Na poslední den výpravy je v plánu navštívit zříceninu hradu Oybin v Německu a prozkoumat zdejší pískovce a krásné výhledy.

Říjen 2008

U příležitosti vyhlášení výsledků naší fotosoutěže se také rozhodovalo, kam zavítáme příští rok. Po napínavém "boji" nakonec zvítězily Lužické hory. Na druhém místě se umístilo Česko-saské Švýcarsko. To si ale necháme na některou z dalších výprav.

Apalucha 2008 - Beskydy

Duben 2008

Začalo se pracovat na tričkách a jsou tu první návrhy témat, která budeme fotit a které budete moci hodnotit. Nebude mezi nimi chybět historická stavba, beskydské monumenty, království lesů a hájů, nevšední turisté, horská flóra, makrotéma "co pouhým okem neuvidíte" a samozřejmě tolik oblíbená kategorie číslo 9 - ženská krása.

Možná poslední mítink před výpravou by se měl uskutečnit 30.4. v Šanovské pivnici v Teplicích.

Leden 2008

Na pravidelném setkání v některé ze severočeských hospůdek jsme opět o něco pokročili v organizaci letošní expedice. Nejprve byl potvrzen termín výpravy, a sice od středy 18.6. do neděle 22.6. Dále se hlasovalo o ubytování, kde nakonec zvítězil penzion Planiska, který se nachází na okraji Frenštátu pod Radhoštěm, asi 4 km od turistického centra Pustevny. Pan Parma již obdržel naši objednávku a po zaplacení zálohy potvrdil rezervaci.

Bouřlivě se také diskutovalo o trasách, které jsme se opět snažili naplánovat tak, aby nebyly příliš dlouhé a zbylo více času na focení. Tady je jejich první nástřel:

Přes Pustevny a Radhošť do Rožnova pod Radhoštěm

Trasa č. 1 - Přes Pustevny a Radhošť do Rožnova pod Radhoštěm

Planiska - Ráztoka - Pustevny - Radegast - Radhošť - Velká Polana - Černá hora - Rožnov pod Radhoštěm (Valašské muzeum v přírodě)

Délka trasy: cca 15 km

Z Čartáku na Bumbálku, SK

Trasa č. 2 - Z Čartáku na Bumbálku, SK

Čarták - Soláň - Pod Kotlovou - Pálenice - Benešky - Polana - Pod Vysokou - Třeštík - Bumbálka

Délka trasy: cca 14,5 km

Ostravice a vodní nádrž Šance

Trasa č. 3 - Ostravice a vodní nádrž Šance

(okruh) Ostravice - Mazák - Šance, přehrada - Ostravice

Délka trasy: cca 12 km

V poslední den expedice chceme ještě zajet na hrad Hukvaldy a možná také do muzea Tatry Kopřivnice.

Říjen 2007

Rozhodnuto! Příští rok navštívíme Beskydy. Pokud vše klapne, expedice se uskuteční v termínu od středy 18. do neděle 22. června 2008. Bude se jednat o doposud nejvzdálenější výpravu, a proto tomu bude třeba podřídit přípravu a neponechat nic náhodě. Už teď se pracuje na jednotném dopravním prostředku :-). Opět vybereme 10 zajímavých fototémat a utkáme se v soutěži o fotografa expedice FotoApalucha 2008.

Apalucha 2007 - Pálava

Pálavksé vrchy

Trasa č. 1 - Pálavské vrchy

Dolní Věstonice - Dívčí hrady - Děvín - Klentnice - Sirotčí hrad - Stolová hora - Turold - Mikulov

Délka trasy: cca 11 km

Lednicko-valtický areál

Trasa č. 2 - Lednicko-valtický areál

Lednice, zámek - Minaret - Janův hrad - Apollonův chrám - Nový Dvůr - Tři Grácie - Sv. Hubert - Rendez-vous - Valtice

Délka trasy: cca 17 km

Mikulov

Trasa č. 3 - Mikulov

Mikulov, zámek - Kozí hrádek - Jeskyně na Turoldu - Mikulov, náměstí - Sv. Kopeček - Mikulovský šenk

Délka trasy: cca 5 km

Leden 2007

Už na konci loňského roku bylo rozhodnuto, že v roce 2007 navštívíme Pálavské vrchy. V lednu v restauraci Panský Dvůr ve Velvětech jsme doladili několik zásadních bodů. A sice ubytování hledáme pokud možno v Mikulově, který se zdá být vhodným výchozím místem pro výlety do okolí. Shodli jsme se také, že zkrátíme délku tras na maximálně 15 km, abychom měli více času na focení. Termín letošní Apaluchy byl na Petrovu žádost posunut o týden a je tedy od středy 20. do neděle 24. 6. 2007. Trasy už se začínají pomalu rýsovat, ale jejich finální verze vyžaduje ještě hromadu času a úsilí. Určitě důkladně prozkoumáme Pálavské vršky, projdeme se po lednicko-valtickém areálu, zavítáme do nějakého toho vinného sklípku apod.

Květen 2006

Na poslední schůzce před odjezdem do Jizerek, která se konala v restauraci U Veselýho mandlu v Teplicích, se kromě jiného už také živě diskutovalo nad tím, kam příští rok. Padlo celkem asi 10 návrhů, přičemž nejvíce sympatií získaly Pálavské vrchy a za nimi hned Beskydy. Obě místa mají určitě své kouzlo. Na definitivní rozhodnutí je ale ještě spousta času.

Apalucha 2006 - Jizerské hory

Jedlový Důl a Jizera

Trasa č. 1 - Jedlový Důl a Jizera

(okruh) Josefův Důl - U Lesní brány - Čihadla - Malá klečová louka - Jizera - Smědava - U Studánky - Mariánskohorské boudy - Protržená přehrada - U Lesní brány - Josefův Důl

Délka trasy: cca 23,5 km

Hejnice a okolní vrcholy

Trasa č. 2 - Hejnice a okolní vrcholy

(okruh) Hejnice - Ořešník - Vodopád Velkého Štolpichu - U Tetřeví boudy - Na Čihadle - Pavlina louka - Polední kameny - Frýdlantské cimbuří - U liščí chaty - Hejnice

Délka trasy: cca 18 km

Z Kryštofova Údolí přes Ještěd do Liberce

Trasa č. 3 - Z Kryštofova Údolí přes Ještěd do Liberce

Kryštofovo Údolí - Křižanovské sedlo - Pod Malým Ještědem - Dánské kameny - Výpřež - Ještěd - Horní Hanychov

Délka trasy: cca 11,5 km (včetně přesunu lanovkou)

Březen 2006

Pro letošní rok jsme vybírali ze tří možných variant. Petr s Honzou prosazovali Lužické hory. Druhou variantou byly Jizerské hory, které se zamlouvaly mě a Jardovi. Petr ještě dále navrhoval překročit hranice naší země a podívat se do přírodního parku Biokovo v Chorvatsku. Tato možnost byla ale většinou členů smetena ze stolu, poněvadž jsme se shodli, že v rámci expedice Apalucha budeme navštěvovat pouze místa České republiky. A že jich je tu dost, to snad každý správný Čech ví. Konečné rozhodnutí padlo v pátek 13. ledna v restauraci Černý Orel v Oseku. Mimochodem výborně tady vaří.

Letos tedy vyrazíme do JIZEREK! Termín byl stanoven na 14.-18.června.

Únor 2006

Trasa č.1 přijde na řadu pravděpodobně až v sobotu vzhledem k tomu, že zde odpadá nutnost dopravy do výchozího místa trasy. Pořadí zbylých dvou tras bude upřesněno 14. června během cesty do Jizerek. Poslední den bude nejspíš věnován prohlídce Liberce, návštěvě jednoho z mnoha blízkých zámků či hradů, nebo případně nějaké odpočinkové trase v okolí základny.

Ubytováni budeme v penzionu U Uhlířů v Kryštofově údolí, jelikož zde mají v širokém okolí vyhlášenou husu a v obci se nachází historický železniční viadukt, který je výjimečně fotogenický.

© 2005 - Jiří Vavřička & Zbyněk Jirousek