Historické milníky

2004

Všechno začíná, když Petr, čerstvě propadlý kouzlu digitální fotografie, přichází s nápadem vyrazit někam do přírody a fotograficky se vyřádit. Osloví tři kolegy z práce s podobnými zájmy a jede se do Krkonoš.

2005

Přichází nový člen - Zbyněk, Petrův švagr, taktéž nadšený fotograf. Uvažujeme o vlastních webových stránkách, které jsou spuštěny na začátku následujícího roku. Petr a Chlůďa už fotí zrcadlovkou.

2006

Další noví členové - Pavel, Kuba a Tomáš. S rozšířením skupiny značně vzrůstá i popularita, což se odráží v počtu hlasujících. Poprvé jedeme v expdičních trikotech.

2008

Posledním, devátým členem se stává Miklís. Vyráží s námi do Beskyd, kam poprvé cestujeme hromadně jedním vozem, Fordem Transit.

2010

Máme nové webové stránky, které jsou vizuálně mnohem přitažlivější. Připravujeme také facebookový profil - jdeme s dobou. Počet hlasujících ve fotosoutěži kulminuje.

2011

Poprvé se vydáváme i na dětskou výpravu, takzvanou KinderApaluchu, když vyrážíme do Kryštofova Údolí. Děti jsou nadšené a vzniká tak nová každoroční tradice.

2017

Zavádíme nové bodování ve fotosoutěži. Začíná se také pracovat na nové verzi webových stránek, které by měly být optimalizované pro všechny platformy.

Členové našeho spolku

Korys

Petr Koršala

Počet expedic: 15
Narozen: 1969
Bydliště: Bystřany

Petr fotí full-frame zrcadlovkou Canon a má rád abstraktní fotky. Z postu náčelníka se uvnitř skupiny snaží proasazovat své názory, ale většinou s nimi naráží a tak bývá v opozici. Má za ženu Zbyňkovu sestru. Mezi jeho zájmy patří synáčkové a rýpání do ostatních. Je fanouškem skupiny AC/DC.

Vavroch

Jiří Vavřička

Počet expedic: 15
Narozen: 1977
Bydliště: Háj u Duchcova

Další přívrženec značky Canon je Jirka. Na expedicích fotí všechno a hodně. Má na starost plánování tras a také vyhodnocování fotosoutěží. Je vášnivým tursitou a v poslední době ho přitahuje horolezectví. Mimoto je stále aktivním hráčem FK Hostomice. Na další zájmy už bohužel nezbývá čas.

Zbyňa

Zbyněk Jirousek

Počet expedic: 14
Narozen: 1978
Bydliště: Bystřany

Také Zbyněk fotí Canonem a focením se trochu i přiživuje. Patří k mladší odnoži Fotoapaluchy, sleduje technické trendy a proto díky němu máme tyhle skvělé stránky. Navrhuje a obstarává naše expediční trika. Rád sportuje a cestuje a je také milovníkem kvalitního pití, zejména rumu a skotské whisky.

Rampič

Pavel Rampas

Počet expedic: 12
Narozen: 1976
Bydliště: Žichov

Pavel je individualista a tak fotí na Pentax. Byl odkojen klasikou a první Fotoapaluchy s ní dokonce absolvoval, leč digitální revoluce ho nakonec přemohla. U nás má funkci pokladníka, avšak nikdo neví proč. Hrával v kapele Pozor řepná kampaň, nebezpečí smyku, ale kvůli rodinným povinnostem nemá čas.

Chlůďa

Jan Chludil

Počet expedic: 11
Narozen: 1970
Bydliště: Přestanov

Chlůďa patří k zakladatelům naší skupiny a fotí také s Canonem - vlastní stařičký EOS 300D. Jeho zájmy pohltila rodina, čítající jednu manželku, čtyři děti a dva psi. Dříve plnil funkci kronikáře, avšak vzhledem k jeho vytíženosti se musel funkce dobrovolně vzdát. Jsme rádi, když si občas najde chvilku na nás.

Miklís

Jiří Miklo

Počet expedic: 10
Narozen: 1971
Bydliště: Plzeň

Nejzkušenější fotograf mezi námi fotí taktéž s Canonem. Jeho fotovýbava je opravdu široká, avšak rád si zafotí i s kompaktnějším přístrojem Fuji X10. Funguje jako umělec na volné noze a mimo focení se věnuje i natáčení klipů a skládání hudby. Hraje na kytaru a na housle. Uběhl maraton.

Mystik

Jakub Drahorád

Počet expedic: 9
Narozen: 1974
Bydliště: Rakovník

Kuba fotí Nikonem a základy práce s fotoaparátem ho v dětství učil jeho dědeček. V roce 2006, kdy se k nám přidal, fotil ještě na klasiku. Pro dobrý záběr nevahá udělat cokoliv. Je rozený bavič a jeho společnost je tak vždy zárukou dobré zábavy. K jeho zálibám patří lyžování a kubánské doutníky.

Tom

Tomáš Pudil

Počet expedic: 8
Narozen: 1969
Bydliště: Proboštov

Tomáš vlastní také fotovýbavu Nikon a mimoto plní i funkci expedičního kameramana. Zajímají ho novinky ze světa techniky a sám je také rád zkouší. Často experimentuje i s úpravou fotek. Patří k pravidelným účastníkům expedic, ale v letech 2012-2015 jsme ho museli postrádat díky pracovnímu pobytu v Číně.

Kvapík

Jaroslav Kvapil

Počet expedic: 7
Narozen: 1978
Bydliště: Most

Jarda sice patří do původní čtveřice, ale hodně expedic vynechal kvůli pracovním povinnostem a lepší to s ním asi nebude. Až jako poslední přešel na zrcadlovku, vybral si značku Sony. Pokude jede, na výpravách díky němu nikdy netrpíme hlady, neboť bývá dobře vybaven. Milujeme jeho zapečené šneky.

Napište nám

Pokud máte cokoliv na srdci, můžete nám to sdělit.